Gdzie najlepiej kupić płyty winylowe? 0

 

Nabywanie płyt winylowych do kolekcji jest bardzo ważną częścią tego hobby. Żeby stworzyć pokaźny zbiór, warto przeglądać wszelkie możliwe rynki sprzedażowe, by od czasu do czasu znaleźć i zakupić na nich coś interesującego, czego nam brakuje, a bardzo chcielibyśmy mieć. Gdzie można kupić płyty winylowe dobrej jakości? Miejsc jest wiele, ale nie każde z nich zasługuje na regularne odwiedzanie.

Kto kupuje płyty winylowe?

Płytami winylowymi zainteresowani są przede wszystkim kolekcjonerzy. Są oni prawdziwymi melomanami i hobbystami, którzy każdą wolną chwilę spędzają podbijając aukcje płyt, których nie mają w kolekcji i odsłuchując te, które udało im się z trudem zdobyć. Oni najlepiej wiedzą jak kupować płyty winylowe, by za dobrą cenę uzyskać możliwie jak najwyższą jakość kolekcjonerską. Trudno jednak dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie dotyczące tego, jak takie płyty kupować z korzyścią dla siebie. Proces ten zależy bowiem od bardzo wielu kryteriów i jest podyktowany różnymi zmiennymi. Jest sporo miejsc, gdzie można kupić płyty winylowe. Dla kolekcjonera prawdziwą przyjemnością jest nie tyle samo posiadanie płyty w kolekcji, ile jej poszukiwanie, bo to ono dostarcza hobbystycznych emocji.

Od indywidualnych posiadaczy

Często stare kolekcje winyli można odkupić w bardzo atrakcyjnych cenach od przypadkowych posiadaczy. Chodzi głównie o osoby, które np. po otrzymaniu domu w spadku postanawiają zrobić w nim porządki i pozbywają się kolekcji winyli znalezionych w wielkim pudle na strychu. Takie osoby najczęściej ogłaszają się na aukcjach internetowych lub na portalach ogłoszeniowych. Swoje znaleziska nierzadko oddają za darmo, ponieważ nie potrafią wycenić ich właściwej wartości kolekcjonerskiej. Może być też tak, że po prostu nie mają na to czasu ani ochoty. Kolekcjoner, który pragnie zajrzeć do takiego pudła, może poprosić o zaprezentowanie kolekcji na spotkaniu osobistym, lub kupuje “w ciemno” cały zbiór za niewielką sumę, licząc na to, że znajdzie w pudle winyle o większej wartości. Zastanawiając się nad takimi ogłoszeniami jako miejscem gdzie można kupić stare płyty winylowe, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze - w domach na strychach zwykle trzymane są zbiory, których szkoda wyrzucić, ale mają wartość bardziej sentymentalną niż kolekcjonerską. Po drugie - zazwyczaj są to zdarte płyty, w gorszej kondycji, bardzo brudne i porysowane, których wartość spadła z pierwszą powstałą ryską.

Gdzie kupić stare płyty winylowe do kolekcji

Można również skorzystać z oferty sklepów kolekcjonerskich. Tam jednak należy brać pod uwagę, iż trzeba będzie zapłacić należną marżę sklepowi. Poza tym, wartość płyt nabywana w takim punkcie jest zwykle dokładnie taka, jak ich cena. Oznacza to, że w takim sklepie możemy rzeczywiście kupić oryginalną, dobrej jakości płytę do kolekcji, jednak raczej nie uda nam się zdobyć jej za szczególnie atrakcyjną cenę lub wręcz półdarmo.

Gdzie kupić płyty winylowe w Warszawie? Można skorzystać z oferty popularnych antykwariatów, gdzie zdarza się trafić na prawdziwe perełki z tej dziedziny. W Warszawie mieszczą się także wysokiej jakości sklepy, w których znajdziemy wszystko, co potrzebne do słuchania muzyki gramofonowej - gramofony, patefony, modele współczesne i retro, płyty, igły, akcesoria do konserwacji płyt, części zamienne. W takim miejscu otrzymamy też zawsze fachową poradę, ponieważ pracują w nim prawdziwi gramofonowi pasjonaci. Polecamy zapoznać się z ofertą DoGramofonu.PL - to sklep internetowy, który posiada również punkty stacjonarne w Warszawie. Tam właśnie znaleźć można zarówno dobrej jakości winyle (są profesjonalnie myte i opisywane pod względem stanu płyty i jej okładki), jak i gramofony oraz akcesoria do nich (np. zestawy do czyszczenia płyt, czy skrzynie do ich przechowywania).

 

Najłatwiejszym sposobem stworzenia kolekcji płyt, jest zbieranie egzemplarzy od znajomych, rodziny, skupowanie za drobne kwoty od obcych ludzi, którzy chcą się pozbyć gramofonowych znalezisk. Wszystkie płyty należy dokładnie odświeżyć i umyć, by móc dokonać ich odsłuchu i obiektywnej oceny ich stanu. Następnie można próbować je wystawić na sprzedaż lub zatrzymać do kolekcji. Za kilkadziesiąt lat te winyle mogą być warte majątek! A nawet jeśli nie uda się na nich zarobić, to przynajmniej spędzimy miło czas na ich słuchaniu i konserwacji.

 

Komentarze do wpisu (0)

OFERTA SPECJALNA!
LP case skrzynia na winyle czarna
LP case skrzynia na winyle czarna
199,99 zł 149,99 zł
szt.
Gramofon brąz z głośnikami + GRATIS płyty do wyboru!
Gramofon brąz z głośnikami + GRATIS płyty do wyboru!
249,99 zł 229,99 zł
szt.
Nowości
Violetta - tango/ Pangajo Muza 3290a
Violetta - tango/ Pangajo Muza 3290a
19,99 zł
szt.
Violetta - tango/ Pangajo Pronit 3290
Violetta - tango/ Pangajo Pronit 3290
19,99 zł
szt.
Zum Langen Jan/ Tweedlee Dee Muza 2974
Zum Langen Jan/ Tweedlee Dee Muza 2974
19,99 zł
szt.
Bolero/ Do Widzenia Muza 3268
Bolero/ Do Widzenia Muza 3268
19,99 zł
szt.
Spełniony Sen / Dziadek Muza 3219a
Spełniony Sen / Dziadek Muza 3219a
19,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl