Masz pytanie?
Jesteśmy do twojej dyspozycji

+48788947332

biuro@dogramofonu.pl

                                                   

Szelaki

Wzbogać swoją kolekcję o świetnie zachowane płyty szelakowe. W naszym sklepie  internetowym DoGramofonu.pl znajdziesz kilka tysięcy tytułów szelaków na 78 obrotów na minutę, wydanych w Polsce i za granicą.

Wśród naszego asortymentu znajdują się unikalne oryginalne wydania starych płyt szelakowych z lat 1920 - 1960, zachowane w dobrym i bardzo dobry stanie. Ponadto trafiają się takie perełki jak płyty do patefonu Pathe, czy diamentowe dyski Edisona.

Płyta gramofonowa szelakowa — co to właściwie jest?

Wraz z rozwojem różnych sprzętów grających pojawiały się coraz to inne nośniki dźwięku, jednym z nich jest płyta szelakowa. Przeznaczona jest do odtwarzania na gramofonach mechanicznych na korbę, które w Polsce potocznie nazywa się patefonami. W naszej ofercie znajdziesz zarówno polskie płyty szelakowe, jak i zagraniczne pochodzące z okresu przedwojennego i lat 50. czy 60.

Płyty szelakowe — rodzaje

Ze względu na różne typy gramofonów mechanicznych powstające na początku XX wieku produkowano wiele rodzajów płyt szelakowych. Do gramofonu Edisona przeznaczone są dyski Edisona, a do gramofonów firmy Pathe (patefonów) płyty Pathe. Na większości starych "patefonów" można odtworzyć każdą płytę szelakową.

Na starych płytach gramofonowych nagrywano muzykę swingową, foxtroty, walce. W bardzo dobrym stanie zachowały się płyty szelakowe z muzyką klasyczną taką jak: arie operowe, uwertury, etiudy czy symfonie. Możesz wybrać nagrania Louisa Armstronga, Ala Jolsona, Benny'ego Goodmana, a nawet Elvisa Presleya. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz płytę szelakową z wyjątkową muzyką.

Szelakowe płyty — dlaczego warto kupić je w DoGramofonu.pl?

Płyty szelakowe i gramofony retro przeżywają obecnie swego rodzaju renesans. Coraz więcej osób docenia fakt, że tego typu nośniki wydawane były w niewielkich nakładach i mają dużą wartość historyczną. W sklepie internetowym DoGramofonu.pl bardzo dbamy o jakość oferowanych płyt do gramofonu, ich profesjonalne czyszczenie i właściwe zabezpieczenie wysyłki. Szelaki otrzymasz umyte, w nowych kopertach i profesjonalnym opakowaniu, które zabezpieczy płyty przed wszelkimi uszkodzeniami podczas transportu.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz szelaki, których dźwięk przeniesie Cię w czasie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl