Masz pytanie?
Jesteśmy do twojej dyspozycji

+48788947332

biuro@dogramofonu.pl

                                                   

Szelaki

Wzbogać swoją kolekcję o świetnie zachowane płyty szelakowe. W naszym sklepie  internetowym DoGramofonu.pl znajdziesz kilka tysięcy tytułów szelaków na 78 obrotów na minutę, wydanych w Polsce i za granicą.

Wśród naszego asortymentu znajdują się unikalne oryginalne wydania starych płyt szelakowych z lat 1920 - 1960, zachowane w dobrym i bardzo dobry stanie. Ponadto trafiają się takie perełki jak płyty do patefonu Pathe, czy diamentowe dyski Edisona.

Płyta gramofonowa szelakowa — co to właściwie jest?

Wraz z rozwojem różnych sprzętów grających pojawiały się coraz to inne nośniki dźwięku, jednym z nich jest płyta szelakowa. Przeznaczona jest do odtwarzania na gramofonach mechanicznych na korbę, które w Polsce potocznie nazywa się patefonami. W naszej ofercie znajdziesz zarówno polskie płyty szelakowe, jak i zagraniczne pochodzące z okresu przedwojennego i lat 50. czy 60.

Płyty szelakowe — rodzaje

Ze względu na różne typy gramofonów mechanicznych powstające na początku XX wieku produkowano wiele rodzajów płyt szelakowych. Do gramofonu Edisona przeznaczone są dyski Edisona, a do gramofonów firmy Pathe (patefonów) płyty Pathe. Na większości starych "patefonów" można odtworzyć każdą płytę szelakową.

Na starych płytach gramofonowych nagrywano muzykę swingową, foxtroty, walce. W bardzo dobrym stanie zachowały się płyty szelakowe z muzyką klasyczną taką jak: arie operowe, uwertury, etiudy czy symfonie. Możesz wybrać nagrania Louisa Armstronga, Ala Jolsona, Benny'ego Goodmana, a nawet Elvisa Presleya. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz płytę szelakową z wyjątkową muzyką.

Szelakowe płyty — dlaczego warto kupić je w DoGramofonu.pl?

Płyty szelakowe i gramofony retro przeżywają obecnie swego rodzaju renesans. Coraz więcej osób docenia fakt, że tego typu nośniki wydawane były w niewielkich nakładach i mają dużą wartość historyczną. W sklepie internetowym DoGramofonu.pl bardzo dbamy o jakość oferowanych płyt do gramofonu, ich profesjonalne czyszczenie i właściwe zabezpieczenie wysyłki. Szelaki otrzymasz umyte, w nowych kopertach i profesjonalnym opakowaniu, które zabezpieczy płyty przed wszelkimi uszkodzeniami podczas transportu.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz szelaki, których dźwięk przeniesie Cię w czasie.

boxPromocje
Gramofon na korbę REGAL wewnętrzna tuba ok 1920
Gramofon na korbę REGAL wewnętrzna tuba ok 1920
1 300,00 zł 750,00 zł
Niebieski Stojak Na Winyle Płyty Winylowe OUTLET
Niebieski Stojak Na Winyle Płyty Winylowe OUTLET
279,99 zł 179,99 zł
szt.
Outlet LP CASE 103 walizka na płyty 12''
Outlet LP CASE 103 walizka na płyty 12''
199,99 zł 139,99 zł
Profesjonalna myjka do płyt winylowych RecordWash.com
Profesjonalna myjka do płyt winylowych RecordWash.com
2 500,00 zł 2 000,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl