Masz pytanie?
Jesteśmy do twojej dyspozycji

+48788947332

biuro@dogramofonu.pl

Polski Folk/ Muzyka ludowa

Polska muzyka ludowa — płyty winylowe

Wśród płyt winylowych można znaleźć także winyle z polską muzyką ludową. Wiele zespołów ludowych z lat 60. i 70. nagrywało płyty z utworami folkowymi. Kapela Czerniakowska to jeden z zespołów, który wykonywał muzykę tzw. folkloru miejskiego. Płyty winylowe tej kapeli znajdziesz na stronie naszego sklepu internetowego.

Oprócz Kapeli Czerniakowskiej ogromną popularność zyskały dwa zespoły ludowe: "Mazowsze" i "Śląsk". W ich repertuarze znajdują się tradycyjne melodie ludowe, bardzo często o charakterze tanecznym. W latach 60. i 70. oba zespoły nagrywały bardzo dużo płyt z folkowymi melodiami i tańcami.

W latach 70. w Polsce działała Gdańska Kapela Podwórkowa grające przedwojenne piosenki podwórkowe. W ich twórczości widać mocne powiązania z Gdańskiem, które podkreślają tytuły i teksty piosenek.

Na płytach winylowych znajdziesz najpopularniejsze melodie tańców ludowych. Na DoGramofonu.pl wybierzesz winyle ze znanymi krakowiakami, polonezami, kujawiakami lub polkami. Przeważają polskie tańce ludowe, jednak jak widać, zdarzają się także zagraniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl