Masz pytanie?
Jesteśmy do twojej dyspozycji

+48788947332

biuro@dogramofonu.pl

Polski Rock / Rock'n'Roll

Co oznacza termin "rock and roll" po polsku?

Rock and roll (z ang. “kołysz się i tocz”) to gatunek muzyczny, który powstał w latach 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz tego terminu użył Alan Freed w 1951 roku. Rock'n'roll wywodzi się ze schematu bluesowego granego w szybkim tempie przy użyciu instrumentów elektrycznych. Rock and roll szybko zyskał popularność na całym świecie — w tym również w Polsce.

Rock'n'roll w Polsce

W naszym kraju historia rock and rolla rozpoczyna się w roku 1959 - wtedy to koncert w Gdańsku dał zespół “Rhytm & Blues”, który zagrał najpopularniejsze utwory gwiazd takich jak Elvis Presley czy Billie Halley. Od tego czasu powstało wiele znakomitych polskich zespołów rock and rollowych, które zdobyły olbrzymią popularność. Muzykę z dawnych lat znajdziesz na płytach winylowych - odkryj ponadczasowe przeboje polskiego rock'n'rolla na winylu.

Płyty winylowe z polską muzyką rock'n'rollową znajdziesz w DoGramofonu.pl

W naszym sklepie DoGramofonu.pl znajdziesz polskie płyty winylowe z muzyką rock’n’roll. W ofercie mamy winyle zespołów takich jak:

  • Exodus,
  • Krzak,
  • Mech,
  • Niebiesko - Czarni,
  • Rezerwat.

W XX wieku powstało wiele ponadczasowych hitów polskich zespołów. Część z nich znajdziesz w naszym asortymencie. Szukasz konkretnego albumu polskiego zespołu? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szybką odpowiedź!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl